menu
Wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa Poznań - Esperal Poznań

Esperal, inaczej nazywany Disulfiramem to związek chemiczny używany we wszywce antyalkoholowej. Potocznie częściej spotyka się ją pod nazwą Esperal Poznań lub Disulfiram. Wykorzystywana jest jako jedna ze wspomagających metod leczenia alkoholików z nałogu. Składnik Disulfiram zawiera czynną substancję, która w formie tabletki przeznaczona jest do implantacji pod skórę pacjenta. Wówczas po wypiciu nawet nieznacznej ilości alkoholu występują u niego negatywne skutki. Ta metoda awersyjna powoduje przykre efekty uboczne, a ponadto może wywołać niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia reakcje organizmu. Nudności i wymioty to jedne z objawów spożycia substancji zawierającej alkohol mając pod skórą wszywkę alkoholową. Dodatkowo uzależniony odczuwa silne bóle głowy, nadpotliwość i drżenie mięśni. Ta forma terapii zakłada, że osoba uzależniona nie sięgnie po wysokoprocentowy trunek z obawy przed wystąpieniem przykrych konsekwencji. Najczęściej wszywka spełnia swoje zadanie w 100%.

Jak działa Esperal?

Alkohol etylowy po spożyciu w organizmie przekształca się w aldehyd octowy, kolejno w kwas octowy, a na końcu w wodę i dwutlenek węgla. Wszywka alkoholowa Poznań zaburza proces naturalnego rozkładu alkoholu w ciele osoby, która ją nosi poprzez zablokowanie enzymu odpowiedzialnego za przebieg procesu metabolicznego. Gdy alkoholik wypije wysokoprocentowy trunek, to bez względu na jego ilość wystąpią u niego zaledwie po upływie kilkunastu minut objawy zatrucia. Wówczas pojawią się wymioty, bóle brzucha i głowy, nudności, skoki ciśnienia oraz nadmierne pocenie ciała. Ponadto, mogą wystąpić lęki i ogólne poczucie dezorientacji. Taki zestaw nieprzyjemnych objawów może utrzymywać się do 10 godzin. Przez przykre efekty uboczne działania Disulfiramu, metoda nazywana jest awersyjną i używa się jej wspomagająco podczas leczenia alkoholizmu.

Ten rodzaj terapii przez wielu specjalistów uważany jest za kontrowersyjny. Przynosi jednak oczekiwane efekty, zatem można uznać ją za skuteczną. Ma na celu wywołanie wstrętu do alkoholu u pacjenta tak dużego, by ten świadomie zastanowił się zanim ponownie sięgnie po alkohol.

Zabieg - jak wygląda implantacja Esperalu?

Do przeprowadzenia zabiegu konieczne jest zachowanie trzeźwości przez pacjenta.

Wymagana jest minimum 24 godzinna trzeźwość. Dzięki temu pacjent nie musi obawiać się natychmiastowej reakcji disulfiramowej etanolu z aktywnym składnikiem wszywki: Disulfiramem. Kiedy został on zakwalifikowany do zabiegu w dalszej kolejności stawia się on we wcześniej umówionym terminie w specjalistycznym gabinecie. Lekarz przeprowadza z nim szczegółowy wywiad medyczny w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Chirurg w miejscowym znieczuleniu wykonuje nacięcie w skórze, wewnątrz którego umieszcza Disulfiram. Na ranę zakładane są następnie szwy, a cała niemal bezbolesna procedura trwa około 30 minut. Efekty Esperalu zauważalne są natychmiastowo, gdyż substancja czynna zaczyna być uwalniana do organizmu tuż po wszyciu tabletki.

Jaki jest czas działania Esperal Poznań?

Działanie na organizm wszywki alkoholowej ma wpływ od około 8 nawet do 12 miesięcy od wykonania zabiegu. W tym okresie zachowania osoby uzależnionej ukierunkowane są na całkowitą abstynencję. Po zakończeniu działania wszywki pacjent, jeżeli uzna to za konieczne może zgłosić się ponownie na zaszycie, oczywiście po wcześniejszym wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań do jego wykonania.

Dla kogo Disulfiram nie jest odpowiedni?

Nie zdarza się to często, niemniej niekiedy lekarz będzie musiał odmówić terapii wspomagającej leczenie zaburzeń alkoholowych poprzez implantacje Esperalu. Większość pacjentów reaguje na niego dobrze, ale istnieją przeciwwskazania wynikające ze stanu zdrowia, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Do korzystania z wszywki alkoholowej dyskwalifikuje nietrzeźwość pacjenta w dniu wykonywania zabiegu, (nietolerancja na składniki czynne w niej zawarte (Disulfiram), nadciśnienie tętnicze oraz choroby nerek, serca, wątroby i układu oddechowego. Ponadto, przeciwwskazaniem jest także przebyty w niedalekiej przeszłości zawał lub wylew oraz występowanie zaburzeń natury psychicznej takich jak psychoza czy depresja. Do przeprowadzenia zabiegu koniecznym warunkiem jest również minimum doba trzeźwości pacjenta.

Czego muszę unikać podczas kuracji Esperalem?

Jeśli lekarz nie ustali medycznych przeciwwskazań do korzystania z wszywki alkoholowej, podczas jej obecności w ciele należy pamiętać i bezwzględnie przestrzegać kilku zasad. Nie należy wówczas poza alkoholem spożywać produktów, które go zawierają, nawet w niewielkiej ilości. Oznacza to brak możliwości używania płynu do ust, syropów na kaszel oraz innych leków, a także produktów kosmetycznych na bazie alkoholu.

Kto może skorzystać z awersyjnej metody wspomagającej leczenie?

Każdy człowiek cierpiący z powodu nałogu alkoholowego, u którego lekarz nie wykrył przeciwwskazań do wykonania zabiegu ze względu na stan zdrowia może korzystać z Esperalu. Istotnym elementem jest wola samego zainteresowanego, a nie nakłanianie przez osoby trzecie, bo tylko wówczas ta forma terapii może okazać się skuteczna. Przed implantacją wszywki lekarz szczegółowo tłumaczy jej działanie oraz uprzedza o skutkach ubocznych spożywania alkoholu podczas jej działania. Ważne zatem jest, by uzależniony był świadomy podejmowanej przez siebie decyzji.

Po wykonanym zabiegu pacjent/ klient również otrzymuje informacje dotyczące dalszego postępowania. Istnieje niewielkie ryzyko występowania powikłań i zazwyczaj związane jest ono z nieodpowiednią higieną rany oraz niestosowaniem się do zaleceń lekarskich.

Jak postępować po implantacji wszywki?

Najważniejszą zasadą po zabiegu jest bezwzględna abstynencja. Nieprzestrzeganie jej to świadoma decyzja osoby uzależnionej. Należy jednocześnie pamiętać, że Esperal to tylko wspomagająca metoda w leczeniu nałogu alkoholowego. Równolegle warto zgłosić się do specjalisty i regularnie uczęszczać na terapie, podczas której między innymi zdobędzie się wiedzę na temat mechanizmów działania uzależnienia.

Wszywka alkoholowa Esperal – jak wygląda zabieg?

Esperal zawiera w swoim składzie czynny związek, czyli Disulfiram. Uwalniany jest do organizmu przez 8, maksymalnie 12 miesięcy. Tabletkę zazwyczaj aplikuje się w pośladek pacjenta poprzez nieinwazyjny zabieg chirurgiczny w znieczuleniu miejscowym. Dzięki czemu nawet najbardziej wrażliwi na ból pacjenci czują się komfortowo podczas wykonywania zaszycia. Lekarz zawsze przed wykonaniem zabiegu przeprowadza z pacjentem szczegółową rozmowę na temat jego ogólnego stanu zdrowia w celu wykluczenia wszystkich przeciwwskazań do zaszycia. Jeżeli pacjent zostanie dopuszczony do implantacji leku lekarz podaje mu znieczulenie miejscowe, a wcześniej podpisuje stosowne dokumenty (m.in. zgodę na zabieg). Następnie lekarz wykonuje małe nacięcie na skórze pacjenta, aby wsunąć w to miejsce tabletki z Esperalem. Rana po zabiegu zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi, dzięki czemu pacjent nie musi ponownie zgłaszać się do gabinetu w celu zdjęcia szwów. Podczas działania wszywki alkoholowej osobę uzależnioną obowiązuje bezwzględny nakaz abstynencji. W przypadku niestosowania się do zaleceń i wypicia choćby nieznacznej ilości alkoholu wystąpią liczne, nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: mdłości, wymioty, kołatanie serca, duszności, drżenie mięśni, silne bóle głowy i wiele innych. W skrajnych wypadkach może to być nawet zawał serca.

Wszywka alkoholowa – co się stanie po spożyciu alkoholu po zabiegu?

Wszywka alkoholowa Poznań dla trzeźwej osoby jest całkowicie neutralna. Wstępuje ona jedynie w reakcję z alkoholem, wywołując przy tym uciążliwe skutki uboczne – tzw. reakcję disulfiramową.

Do najczęściej pojawiających się objawów należą:

  • zaczerwienienie skóry,
  • nadpotliwość,
  • zawroty głowy oraz silne bóle brzucha i nudności,
  • kołatanie serca,
  • lęk, strach przed śmiercią.

W skrajnych przypadkach uzależnionemu, który ma pod swoją skórą umieszczoną wszywkę i napił się alkoholu może grozić nawet zawał serca. Bardzo dużo zależy od ogólnego stanu zdrowia osoby uzależnionej oraz chorób współistniejących, które mogą się pogłębić jeżeli pacjent będzie pił alkohol.

Podczas całej kuracji Esperalem pacjent jest zobowiązany do przestrzegania abstynencji. Uzależniony musi uważać również na piwo bezalkoholowe. Lekarz wszywający Esperal Poznań po zabiegu zawsze informuje pacjenta o bezwzględnym zakazie picia alkoholu po implantacji.

Czy do zabiegu zaszycia trzeba się szczególnie przygotować?

Każdy zabieg medyczny wymaga od pacjenta pewnego rodzaju przygotowania. Ze względu na charakter zabiegu – czy jest on mniej lub bardziej ingerujący w organizm pacjenta, przygotowania te mogą być bardziej lub mniej skomplikowane. W przypadku zaszycia alkoholowego pacjent nie musi wykonywać dodatkowych badań oraz nie jest konieczne skierowanie na zabieg. Pacjent na zabieg implantacji wszywki musi zgłosić się trzeźwy. Jest to warunek konieczny ponieważ nietrzeźwość pacjenta grozi natychmiastowym wejściem resztek alkoholu z aktywnym składnikiem wszywki: Disulfiramem. Skutkuje to już w ciągu kilku minut pojawieniem się wielu nieprzyjemnych dolegliwości, które mogą spotęgować schorzenia na które pacjent już cierpi oraz spowodować uszczerbek na jego zdrowiu.

Czy wszywka alkoholowa implantowana w naszym prywatnym gabinecie może być niebezpieczna?

Esperal Poznań jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i życia pod warunkiem zachowanie bezwzględnej trzeźwości. W naszym gabinecie wykorzystywana jest wyłącznie oryginalna substancja czynna Disulfiram. Nie wpływa ona negatywnie na codzienne życie i funkcjonowanie osoby, która spełniając wymogi dotyczące stanu zdrowia poddała się zabiegowi, jeżeli utrzymuje ona całkowitą abstynencję po zaszyciu. Dodatkowo leczenie Esperalem jest bardzo wydajne. Raz wszyte tabletki działają przez okres nawet do roku czasu. Pacjent nie musi się martwić, że zapomniał przyjąć tabletki.

Jakie są zalety wszywki alkoholowej?

Sami uzależnieni pozytywnie wypowiadają się o wpływie zabiegu na ich codzienność. Zdaniem niepijących alkoholików Esperal Poznań pomógł im w utrzymaniu trzeźwości. W Internecie na różnego rodzaju forach poświęconych uzależnieniom, gdzie nałogowcy wymieniają się swoimi doświadczeniami oraz wzajemnie motywują do trzeźwości przeczytać można opinie świadczące o realnych efektach wszywki alkoholowej. Według opinii osób uzależnionych od alkoholu po 8 miesiącach abstynencji (czas działania Disurfilamu) łatwiej jest samodzielnie wytrwać w trzeźwości.

Wszywka alkoholowa Esperal jako wspomagająca metoda podczas psychoterapii

Wszywka alkoholowa poza swoim oddziaływaniem w fizyczny sposób na organizm osoby uzależnionej poprzez przykre efekty uboczne w sytuacji wypicia alkoholu, oddziałuje także na jej psychikę. Wywołuje w umyśle trwałe zmiany, które konsekwentnie prowadzą do stałej abstynencji. Stosując kompleksowo psychoterapie wspomagając ją Esperalem ma się największą szansę na trwałe wyjście z nałogu. Aby uzyskać holistyczne efekty, przebieg leczenia skupia się zarówno na fizycznym stanie nałogowca, jak i jego kondycji psychicznej. Stosowanie Disulfiramu jednocześnie będąc pod opieką psychoterapeuty znacznie zwiększa szanse na efektywność leczenia. Pacjent po implantacji wszywki rozpoczynający proces detoksykacji organizmu wymaga stałego wsparcia ze strony psychoterapeuty. Nagłe odcięcie organizmu od substancji alkoholowych wywołuje w ciele szok, z którym uporać się można skutecznie ze wsparciem specjalisty.

Powikłania i skutki uboczne zabiegu

Sam zabieg implantacji wszywki niesie za sobą rzadko komplikacje. Ewentualne skutki uboczne zabiegu to świąd, ból lub zaczerwienienie blizny. Wynikają one zazwyczaj z niewłaściwej lub niewystarczającej higieny po przeprowadzonym zabiegu. W przypadku nasilających się objawów lub występowaniu ich dłużej niż kilka dni należy udać się na wizytę kontrolną do specjalisty. Ten sprawdzi czy nie wystąpiło zakażenie. Chcąc uniknąć ryzyka komplikacji należy każdego dnia przemywać ranę oraz regularnie zmieniać jałowe opatrunki.

Detoksykacja alkoholowa krok po kroku

Po przybyciu do kliniki znajdziesz się pod opieką wykwalifikowanego specjalisty.

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE POZNAŃ

Podamy Ci kroplówkę (dożylnie), głównie z witaminą B1, a także zestaw niezbędnych środków farmakologicznych.

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE POZNAŃ

Po zabiegu poinformujemy Cię o dalszych zaleceniach lekarza i doradzimy, jak postępować w razie problemów (np. przy wystąpieniu zespołu abstynencyjnego).

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE POZNAŃ
Lekarz chirurg

Profesjonalizm

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie

Wygodna lokalizacja

Specjaliści

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów

Anonimowość

Uznanie

Tysiące pacjentów, którzy nam zaufali

Oryginalny lek na alkoholizm

Opinie

Ponad 99% pacjentów są zachwyceni naszymi usługami.