menu
FAQ

FAQ

1. Dlaczego odtruwanie w naszym gabinecie?

Jesteśmy liderem na rynku leczenia choroby alkoholowej, oferując kompleksowe usługi w tym zakresie. Nasi zadowoleni pacjenci cenią w sobie nasze duże doświadczenie, wiedzę oraz sposób podejścia do terapii uzależnienia. Zaufało nam tysiące osób, którzy z naszą pomocą po dziś dzień żyją w abstynencji.

2. Czy potrzebuję detoksu?

Jeżeli dostrzegasz u siebie nadmierne spożywanie alkoholu, tracisz kontrolę nad swoimi myślami, czynami lub też postępowaniem, tym samym nie możesz funkcjonować bez spożywania napojów procentowych – zdecydowanie rozważ udział w detoksykacji. Możesz ją odbyć u nas. Każda, nawet najmniejsza dawka alkoholu wywołuje zniszczenie organizmu. Przejście przez odtrucie alkoholowe umożliwia przywrócenie homeostazy. Detoks powinien wiec być traktowany jako pierwszy świadomy krok w leczeniu uzależnienia.

3. Nie mogę przestać pić, co mam zrobić?

Zgłoś się po fachową pomoc do osób, które na co dzień zajmują się leczeniem choroby alkoholowej. Za pomocą odbytego detoksu, psychoterapii, a także metod farmakologicznych, zachowując determinację i silną wolę możliwe jest całkowite wyjście z uzależnienia.

4. Jestem pod wpływem alkoholu czy mogę rozpocząć leczenie?

Tak, aczkolwiek należy pamiętać, że przerywanie ciągów alkoholowych we własnym zakresie jest nieskuteczne i może być niebezpieczne dla zdrowia ze względu na występujące powikłania. Wychodzenie z uzależnienia powinno odbywać się pod opieką lekarską – to jedyna skuteczna i bezpieczna forma terapii.

5. Ile trwa detoks?

W zależności od indywidualnych cech pacjenta, jego stanu zdrowia, wieku oraz stopnia uzależnienia, a także rodzaju detoksu, czas jego trwania może wahać się od 3 do nawet 30 dni. Są to jednak jedynie ruchome ramy czasowe. W celu określenia dokładnego czasu detoksykacji dla konkretnego pacjenta zapraszamy do kontaktu.

6. Nie jestem alkoholikiem, ale przesadziłem z alkoholem, czy powinienem się odtruwać?

Tak, istnienie możliwość leczenia kaca poprzez detoks alkoholowy, który szybko i skutecznie zminimalizuje występujące nieprzyjemne dolegliwości.

7. Czym różni się terapia od detoksu?

Detoks jest to pierwszy świadomy krok osoby uzależnionej w drodze ku trzeźwości. Ma on na celu przygotowanie organizmu do dalszych metod leczenia. Poprzez jego działanie oczyszcza się organizm, nawadnia go, uzupełnia niedobory, usuwa toksyny. Dzięki temu pacjent po odbytej kuracji jest całkowicie trzeźwy. Terapia jest kolejnym krokiem w leczeniu uzależnienia – oddziałuje ona na psychikę pacjenta. Na terapii pracuje się nad mechanizmami umożliwiającymi utrzymanie abstynencji w codziennym dniu, uczy ponownego funkcjonowania bez substancji uzależniającej, pokazuje jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

8. Czy można równolegle zacząć detoks i terapię?

Nie, warunkiem uczestnictwa na terapii jest wcześniejsze odbycie detoksu.

9. Czy podczas detoksu będę pod opieką lekarza?

Tak, lekarz sprawuje opiekę nad pacjentem podczas całego procesu odtruwania i leczenia.

Detoksykacja alkoholowa krok po kroku

Po przybyciu do kliniki znajdziesz się pod opieką wykwalifikowanego specjalisty.

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE POZNAŃ

Podamy Ci kroplówkę (dożylnie), głównie z witaminą B1, a także zestaw niezbędnych środków farmakologicznych.

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE POZNAŃ

Po zabiegu poinformujemy Cię o dalszych zaleceniach lekarza i doradzimy, jak postępować w razie problemów (np. przy wystąpieniu zespołu abstynencyjnego).

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE POZNAŃ
Lekarz chirurg

Profesjonalizm

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie

Wygodna lokalizacja

Specjaliści

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów

Anonimowość

Uznanie

Tysiące pacjentów, którzy nam zaufali

Oryginalny lek na alkoholizm

Opinie

Ponad 99% pacjentów są zachwyceni naszymi usługami.