menu
Ośrodek Leczenia Uzależnień Poznań

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Poznań

Czy zmagasz się od dłuższego czasu z uzależnieniem od alkoholu i szukasz leczenia dla siebie lub swoich najbliższych? Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Poznaniu może pomóc Ci skutecznie wyleczyć się z choroby alkoholowej i wrócić do życia sprzed nałogu. Zdajemy sobie sprawę, że powrót do trzeźwości bywa ciężki jednakże nasz ośrodek oferuje profesjonalną psychoterapię alkoholową i przyjazne warunki lokalowe, które pozwolą Ci wrócić na właściwą drogę i prowadzić szczęśliwe życie. Dowiedz się więcej o uzależnieniu od alkoholu, a także o procesie leczenia i o tym, jak długo trwa terapia uzależnień. Co tak naprawdę daje terapia w zamkniętym ośrodku alkoholikowi, jak możemy Ci pomóc i na jakie wsparcie może liczyć rodzina osoby uzależnionej, zgłaszając się do naszego ośrodka.

Skuteczne leczenie alkoholizmu za pomocą terapii alkoholowej

Psychoterapia indywidualna i grupowa to dwa główne rodzaje całościowej terapii alkoholowej prowadzonej w naszym ośrodku. Terapia alkoholowa jest to proces, który zawsze przebiega w kilku etapach. W początkowej fazie często obejmuje wsparcie farmakologiczne, chociaż jest to oczywiście kwestia indywidualna dla każdego pacjenta. Ważne jest, aby pacjenci byli przygotowani na samodzielną walkę z uzależnieniem również po wyjściu z ośrodka, a nie liczyli na to, że zostali całkowicie wyleczeni w ośrodku. Alkoholikiem jest się do końca życia, najważniejsze to aby nie wrócić do nałogu i nauczyć się samokontroli co umożliwi uzależnionemu życie w całkowitej abstynencji.

Leczenie alkoholizmu – jak rozpoznać uzależnienie od alkoholu?

Osoby, które nałogowo piją alkohol początkowo potrafią niezwykle skutecznie maskować swoje uzależnienie. Dlaczego dzieje się tak na początku? Głównie dlatego, że osoby uzależnione nie potrafią się pogodzić z tym, że mogą mieć problem z alkoholem. Najczęściej wypierają ten problem, uznając, że wszystko jest w porządku, a oni piją tylko okazjonalnie. Występuje jednak kilka podstawowych objawów, które można dostrzec praktycznie u każdej osoby, cierpiącej na alkoholizm. Zdarza się, że zauważa je sama osoba uzależniona, co określane jest jako pierwszy poważny krok w stronę leczenia uzależnienia i chęci powrotu do zdrowia. Jak rozpoznać, że wpadliśmy w sidła nałogu alkoholowego? Lub, że najbliższa nam osoba jest uzależniona? Wśród objawów alkoholizmu wymienia się:

  • silne odczuwanie głodu alkoholowego. Głód jest silną potrzebą, wręcz przymusem picia trunków wysokoprocentowych. Uzależniony myśli, że tylko alkohol pozwala mu prawidłowo funkcjonować i mieć lepsze samopoczucie. Na samą myśl, że się dzisiaj nie napije ogarnia go wszechobecny strach. Alkoholicy miewają napady lęku i paniki. Zachowują się wtedy irracjonalnie. Występowanie głodu alkoholowego jest objawem późniejszej fazy alkoholizmu.
  • utrata kontroli nad spożywaniem trunków wysokoprocentowych – nawet jeżeli uzależniony sobie obieca, że dzisiaj wypije tylko jedno piwo, najczęściej nie jest w późniejszym czasie nad tym zapanować i sięga po drugie, trzecie, a nawet i więcej. Osoba chora na alkoholizm nie potrafi kontrolować picia alkoholu i powiedzieć „stop”, na dzisiaj już wystarczy.
  • luki w pamięci/problemy z pamięcią – osoba cierpiąca na alkoholizm zaczyna zapominać o coraz większej ilości rzeczy. Niestety podczas pracy zawodowej zaczyna być to dość szybko dostrzeżone przez szefa lub też innych współpracowników. Alkoholik zaczyna być coraz mniej wydajny, najczęściej po jakimś czasie dochodzi do jego zwolnienia. W takim momencie osoby uzależnione zaczynają tracić kontrolę nad swoim życiem.
  • alkohol staje się najważniejszy, wypierając różne zainteresowania uzależnionego -zdarza się, że uzależniony był bardzo aktywny fizycznie, codziennie ćwiczył, jeździł na rowerze, lub uwielbiał majsterkować. Podczas gdy nałóg przejmuje nad nim kontrolę – hobby i zainteresowania schodzą na drugi plan. Najważniejszy staje się alkohol i to, kiedy ponownie będzie można się go napić. Alkoholik zaczyna zaniedbywać również relacje z rodziną i najbliższymi. Zaczyna szukać kontaktu tylko z takimi osobami, z którymi może się napić. Inni przestają się dla niego liczyć. Dzięki takiemu towarzystwu nie musi się tłumaczyć, że pije.
  • osoby uzależnione, które próbują odstawić alkohol na kilka dni cierpią na Alkoholowy Zespół Abstynencyjny – oznacza to, że po nagłym odstawieniu trunków wysokoprocentowych alkoholik bardzo źle się czuje i cierpi na różne nieprzyjemne dolegliwości. Oprócz standardowych objawów jak: wymioty, biegunka i ból głowy, może dojść do majaczenia albo zaburzeń świadomości, a także lęków.

Wybierz leczenie alkoholizmu w naszym Prywatnym Ośrodku i zacznij całkiem nowe życie!

Jeżeli zmagasz się z alkoholizmem i potrzebujesz pomocy aby wyjść z nałogu, lub ktoś z Twoich najbliższych cierpi na chorobę alkoholową? Jeżeli zastanawiacie się gdzie zgłosić po pomoc - nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Alkoholizmu umożliwia osobom zmagającym się z nałogiem powrót do zdrowia i trzeźwego stylu życia. Zdajemy sobie sprawę, że najbliżsi alkoholika bardzo często poświęcają dużo energii aby pomóc choremu na alkoholizm powrócić do zdrowia. Zdarza się, że ta walka ich przerasta. W naszym ośrodku potrzebne wsparcie znajdą także bliscy osoby uzależnionej, nie tylko podczas przebywania alkoholika w ośrodku, lecz również po zakończeniu terapii.

Odwyk alkoholowy – naucz się kontrolować swój nałóg

Nasz zespół profesjonalistów zadba zarówno o bezpieczeństwo pacjenta oraz pomoże mu w pokonywaniu codziennych problemów bez konieczności sięgania po alkohol. Decydując się na leczenie alkoholizmu w naszej placówce nauczysz się samokontroli oraz życia bez nałogów. Ośrodek leczenia uzależnień oferuje także różnorodne zajęcia i komfortowe warunki. Otoczony jest piękną okolicą, która zainspiruje Cię do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu. Dostrzeżesz pozytywne oddziaływanie przebywania wśród przyrody na całościowy proces terapii, a także uwrażliwisz się na sztukę, z którą obcowanie również pomaga wyjść z alkoholizmu i odzyskać spokój ducha.

Pomogliśmy już wielu osobom cierpiącym na alkoholizm

Prywatne Ośrodki Leczenia Uzależnień kładą duży nacisk na komfort i standard zakwaterowania zgłaszających się do nich pacjentów. Tak jest również w naszym ośrodku. Oprócz komfortowych warunków terapii zapewniamy również pełną poufność. W naszym ośrodku pacjenci mogą poczuć się jak w domu, z tą różnicą, że są objęci dodatkową opieką terapeutów oraz mają wypełniony dzień różnego rodzaju zajęciami. Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje nie tylko specjalistyczny odwyk alkoholowy, lecz również odwyk narkotykowy charakteryzujący się wysoką skutecznością. Oferujemy kompleksowe usługi leczenia alkoholizmu, w tym detoksykację i terapię prowadzoną przez wykwalifikowanych terapeutów. Pacjenci mogą skorzystać u nas z terapii poznawczo-behawioralnej, psychodynamicznej i wielu innych. Oferujemy także wsparcie po zakończeniu terapii. Nie zostawiamy osoby uzależnionej samej sobie. Zawsze może ona nas odwiedzić i wspólnie postaramy się rozwiązać każdy problem. Zależy nam na dobrym samopoczuciu wszystkich naszych pacjentów. Nasz ośrodek koncentruje się nie tylko na tworzeniu warunków sprzyjających trzeźwości i umożliwiających uzależnionym zmianę ich dotychczasowych zachowań, lecz dbamy także o rozwój motywacji pacjenta w powrocie do całkowitej trzeźwości i jego dobre samopoczucie. Celem terapii uzależnień prowadzonej u nas w placówce jest aby alkoholik po opuszczeniu ośrodka był odpowiednio przygotowany do życia w całkowitej trzeźwości i miał mocno wypracowany mechanizm samokontroli, aby mógł samodzielnie kontrolować swoje uzależnienie. Uświadamiamy, że alkoholizm jest chorobą, która jest z nami przez całe życie, jednak skuteczna samokontrola pozwala na szczęśliwe życie bez nałogów, również po wyjściu z ośrodka.

Dowiedz się więcej o skuteczności naszej terapii dla alkoholików. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać szansę na nowy początek.

Detoksykacja alkoholowa krok po kroku

Po przybyciu do kliniki znajdziesz się pod opieką wykwalifikowanego specjalisty.

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE POZNAŃ

Podamy Ci kroplówkę (dożylnie), głównie z witaminą B1, a także zestaw niezbędnych środków farmakologicznych.

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE POZNAŃ

Po zabiegu poinformujemy Cię o dalszych zaleceniach lekarza i doradzimy, jak postępować w razie problemów (np. przy wystąpieniu zespołu abstynencyjnego).

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE POZNAŃ
Lekarz chirurg

Profesjonalizm

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie

Wygodna lokalizacja

Specjaliści

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów

Anonimowość

Uznanie

Tysiące pacjentów, którzy nam zaufali

Oryginalny lek na alkoholizm

Opinie

Ponad 99% pacjentów są zachwyceni naszymi usługami.